Tytuł Srebrnej Szkoły 2019

Utworzono: środa, 16, styczeń 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CZESŁAWA MIŁOSZA w Jaworznie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Ranking szkół zorganizowany przez „Perspektywy”, co roku na swojej liście gromadzi najlepsze placówki edukacyjne całej Polski. Na ich kolejność składają się przede wszystkim wyniki maturalne i rezultaty w olimpiadach uzyskane przez uczniów. Jest to szczególnie przydatne i pomocne dla ludzi, którzy lada moment będą musieli stanąć przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, lub ponadpodstawowej. Nic więc dziwnego, że wszyscy jesteśmy dumni z tego, iż nazwa naszej szkoły dumnie widnieje w rankingu.

Cały rok nauczyciele i uczniowie - wszyscy razem przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Materiału jest ogrom, czasu wcale nie tak dużo jakby się mogło wydawać, ale mimo to widać efekty naszej ciężkiej pracy. Na sto najlepszych śląskich liceów zajęliśmy 51 miejsce, uzyskując przy tym najlepszą pozycję  ze wszystkich jaworznickich liceów. Jest to niemałe osiągnięcie, którym śmiało możemy się dumnie szczycić.

Julia Kęska, 2d

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Tytuł Srebrnej Szkoły 2019. All rights reserved