Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Dobra passa trwa. II LO mistrzem basketu w Jaworznie!

Utworzono: sobota, 09, marzec 2013

nasza drużyna8 marca 2013 w hali MCKiS  w Os. Stałym rozegrano Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. II LO po raz kolejny wyszło z tej rywalizacji zwycięsko. Nasza szkoła była organizatorem tego turnieju z ramienia Szkolnego Związku Sportowego.

Do turnieju zgłosiło się 8 szkolnych drużyn : ZSP 1, ZSP 2, ZSP 5, ZSP 6, Technikum Energetyczne, I LO, III LO i my- II LO występujący w roli gospodarzy.  Nasza reprezentacja , podobnie jak w zeszłym roku, nie pozostawiła cienia wątpliwości , kto dominuje  pod jaworznickimi koszami , zdobywając kolejny  tytuł Mistrza Jaworzna. Naszą szkołę reprezentowali : Artur Trociński, Kuba Zieliński, Kuba Urbańczyk, Miłosz Stypiński, Kuba Dudek, Mateusz Bucki, Bartek Waligóra, Bartek Ząbek, Tomek  Mazela i Piotrek Jasiołek.  Natomiast Patryk Sokół i Igor Knapczyk  zasiedli przy stoliku sędziowskim.

Mecze  rozgrywano  grupowo ( po cztery drużyny w dwóch  grupach, rywalizując w nich systemem „każdy z każdym”). Nasza reprezentacja trafiła do grupy z III LO , ZSP 1 i ZSP 6 i pokonując  je kolejno (21: 9, 21:15, 26:16) zapewniła sobie grę w finale. Przeciwnikiem w meczu o mistrzostwo, podobnie jak przed rokiem , była reprezentacja I LO.  Nasza reprezentacja dzięki bardzo dobrej grze w obronie i szybkim atakom pokonała  I LO 25: 14, ani przez moment nie oddając przeciwnikom prowadzenia. Mistrzostwo Jaworzna  dla  II LO !  Trzecie miejsce zajęło Technikum Energetyczne pokonując ZSP 1 27:18. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny został Artur Trociński, który w całym turnieju zdobył 39 punktów. Opiekunowie drużyn zgodnie stwierdzili, że rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana i stała na niezłym poziomie. Teraz czeka na naszych chłopaków kolejny etap  rozgrywek , gdzie będziemy rywalizować z najlepszymi drużynami Sosnowca.

 • IMG_5156
 • IMG_5158
 • IMG_5159
 • IMG_5163
 • IMG_5165
 • IMG_5166
 • IMG_5167
 • IMG_5168
 • IMG_5170
 • IMG_5180
 • IMG_5183
 • IMG_5184
 • IMG_5185
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Dobra passa trwa. II LO mistrzem basketu w Jaworznie!. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry