Jesteś tutaj: Start / Przedmioty / Język francuski

Język francuski

Nauka języka francuskiego w liceum odbywa się od podstaw. Jeśli są uczniowie kontynuujący naukę tego języka, nauczyciel indywidualizuje program nauczania i prowadzi zajęcia tak, aby uczeń nie miał wrażenia, że to lekcje stracone. Na zajęciach uczeń poznaje zasady czytania, zasady poprawnego pisania i mówienia w tym języku. Zakres materiału przewiduje zapoznanie uczniów z gramatyką i podstawowym słownictwem umożliwiającym porozumiewanie się w sytuacjach życia codziennego.

Nauczyciel wykorzystuje różne metody nauczania, najczęściej metody aktywne z wykorzystaniem elementów ludycznych. Pracownia języka francuskiego wyposażona jest w sprzęt audio i video oraz w bogatą biblioteczkę różnych innych podręczników i pomocy naukowych, z których uczeń może korzystać. Uczniowie mają możliwość pogłębić swą wiedzę o Francji i krajach francuskojęzycznych biorąc udział w konkursach organizowanych w szkole i poza nią.

Poprzednie artykuły na archiwalnej stronie http://arch.lo2.jaworzno.edu.pl/index.php/przedmioty/humanistyczne/francuski

4 maja 2020

Muzyka w nauce

Muzyka obecnie nie opuszcza nas na krok, jest w filmach, teatrach, a także w szkołach. W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Jaworznie wykorzystywana jest jako sposób do łatwiejszej i szybszej nauki języka.

Czytaj więcej o: Muzyka w nauce